افرادی با پوست های خشک، این اصول آرایشی را رعایت کنند

افرادی با پوست های خشک، این اصول آرایشی را رعایت کنند

افرادی با پوست های خشک، این اصول آرایشی را رعایت کنند

افرادی که پوست خشک دارند در هنگام آرایش باید به نکاتی توجه نمایند تا آرایش آنها زیباتر گردد.
اگر پوستتان خشک و مستعد پوسته پوسته شدن است و یا پینه های خشک می زند باید از کرم زیرسازی روغن دار و یا مایع استفاده نمایید. چنانچه به پوشش بیشتری نیاز دارید می توانید از مرطوب کننده های رنگی استفاده کنید که اینگونه کرم ها مانند کرم زیرسازی نازک عمل می کنند.
با توجه به این نکته نباید کرم مرطوب کننده رنگی خود را جایگزین کرم مرطوب کننده متداول خود سازید.
افرادی که پوست خشک دارند و لب های آنها پوسته پوسته می شود می توانند لب های خود را هفته ای یک بار با ترکیب شکر و عسل باطراوت سازند. شکر، پوست لب را لایه برداری می کند و عسل مرطوب کنندگی بالایی دارد که برای پوست لب بسیار مفید می باشد.
اگر پوست لب شما خیلی پوسته پوسته می شود و خشک است بهتر است رژلب هایی با ماندگاری بالا و رژلب های مات را کنار بگذارید. رژلب های مایع و رژهای سبک برای پوست لب شما مناسب تر هستند.

dc16

افرادی با پوست خشک باید از استفاده ی پودرهای آرایشی اجتناب نمایند زیرا هم آرایش زیبایی نخواهند داشت و هم اینگونه پودرها پوست آنها را خشک تر می سازد.
چنانچه پس از آرایش تا دو ساعت شاهد پوسته پوسته شدن پوست صورت خود بودید باید بدانید که این امر به دلیل وجود سلول های خشک و مرده پوستتان است که در این صورت به شما توصیه می کنیم یک کرم مرطوب کننده ملایم و مناسب تهیه کرده و به شکل روزانه از آن استفاده نمایید.
پوست خود را حتما با لایه بردارهای مناسب لایه برداری کنید تا بدین شکل از دست لایه های مرده پوست خود رها گردید و سپس از مواد آب رسان پوست در زیر آرایش خود استفاده نمایید.
کسانی که پوست خشک دارند باید پوست خود را آبرسانی کنند. بدین منظور می توانید از یک آب افشان کوچک استفاده کنید. آب پاشی به پوست موجب طراوت پوستتان شده و از پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید...