انواع خط چشم

انواع خط چشم

انواع خط چشم

انواع خط چشم

بسته به نوع آرایشی که می خواهید داشته باشید، احتمالاً بهتر است که از خط چشم متفاوتی استفاده نمایید. در زیر لیستی از انواع خط چشم ها و نحوه استفاده آن ها نوشته شده است.

انواع خط چشم

انواع خط چشم

خط چشم مایع

این نوع خط چشم سخت ترین مدل خط چشمی می باشد که می توان آن را استفاده نمود اما این نوع خط چشم می تواند بسیار دقیق و زیبا باشد. خط چشم های مایع معمولا به صورت ماژیکی تولید می شوند. از آنجایی که بدون تمرین استفاده از این خط چشم مشکل می باشد بهتر است اول به سراغ مدل های دیگر خط چشم رفته و هنگامی که دست ماهر تر شد از نوع خط چشم استفاده کنید.

برای استفاده از این نوع خط چشم نیاز به دستان ثابتی دارید و باید خط چشم را به صورت خط های کوچکی نزدیک به پلک چشم بکشید. بهتر است از وسط پلک چشم شروع کرده و به آرامی خط چشم را بالای پلک بکشید تا به گوشه چشم خارجی برسید. اگر دوست دارید خط چشم را سراسری بکشید می توانید دوباره بعد از کشیدن خط چشم در قسمت بیرونی از قسمت گوشه چشم شروع کرده و خط چشمی به آرامی تا وسط چشم بکشید و این خط را به خط کشیده شده قبلی متصل نمایید.

خط چشم مایع

خط چشم مایع

ویژگی های مثبت:

این نوع خط چشم برای آرایش های عربی، چشم گربه ای و آرایش های مجلسی مناسب می باشد.

می توانید با آن یک خط چشم تمیز و نازک پشت پلک بکشید و با این کار مژه ها را پرپشت تر نشان دهید.

ویژگی های منفی:

کمی استفاده از آن برای اولین بار می تواند مشکل باشد و باید برای کشیدن خط چشم های زیبا با آن حسابی تمرین نموده و صبر و حوصله به خرج دهید.

خط چشم مدادی

خط چشم مدادی

این مدل خط چشم، متداول ترین مدل میان مردم می باشد که استفاده از آن ساده و راحت است. خط چشم های مدادی مانند بقیه مداد ها بوده و هنگامی که کند می شوند احتیاج به تراشی برای تراشیدن آن دارید. برای استفاده از خط چشم مدادی باید به سادگی خطی نزدیک به مژ ها در پشت پلک چشم بکشید

اگر دوست دارید گوشه داخل چشم خود را با یک رنگ مزین نمایید استفاده از مداد های رنگی خط چشم بهترین گزینه می باشند. البته همیشه در خرید مداد خط چشم دقت لازم را به خرج دهید و جنس خوبی را انتخاب کنید تا دچار حساسیت چشمی نگردید.

ویژگی های مثبت:

استفاده از آن راحت است.

رنگ های متفاوتی از آن موجود است.

جزء متداول ترین ها بوده و می توان آن ها را با مارک های خوبی تهیه نمود.

ویژگی های منفی:

اگر آن ها را کاملاً تیز نکنید خط تمیز و ظریفی نمی توان با آن ها کشید.

ژل / کرم خط چشم

این نوع خط چشم اکثراً توسط افراد حرفه ای تر استفاده می شد، اما امروزه استفاده از آن ها از قبل بیشتر میان مردم متداول شده. کرم خط چشم اکثراً به صورت یک ظرف کوچک تولید می شود که می توانید در آن قلموی کوچک آرایشی را زده و با آن خط چشم بکشید. البته می توان از آن به عنوان پایه کرمی قبل از استفاده از سایه چشم نیز استفاده نمود.

کرم خط چشم

هنگامی که از این خط چشم استفاده می کنید بهتر است کمی مراقب باشید زیرا از آنجایی که این محصول به شکل کرم است به آسانی می تواند با کمی لرزش دست خط چشم خوبی را ارائه ندهد. کرم خط چشم مقداری زمان برای خشک شدن می برد پس اگر دوست دارید می توانید از آن برای کشیدن سایه تیره پخشی بالای پلک و خط مژه استفاده نمایید.

کرم خط چشم

کرم خط چشم

ویژگی های مثبت:

بسیار حالت کرمی داشته پس می توان آن را برای سایه غلیظ نیز استفاده کرد.

برای سایه های حرفه ای بسیار مناسب می باشد.

ویژگی های منفی:

مانند خط چشم مدادی به راحتی قابلیت حمل ندارد.

سایه چشم به جای خط چشم

این روش یکی از سریع ترین و راحت ترین روش های کشیدن خط چشم می باشد. تنها چیزی که به آن احتیاج دارید یک قلموی سایه چشم با سر تیز می باشد. برای کشیدن خط چشم به این صورت کافی است قلمو را داخل سایه چشم زده و کمی آن را داخل سایه چشم تکان داده سپس خط چشم مورد نظر را کنار مژها بکشید. البته می توانید خط چشم را نیز به صورت سایه بسیار پررنگی نیز در آورد. البته این نکته را در نظر بگیرید که استفاده از سایه چشم در گوشه داخلی چشم ایده خوبی نیست زیرا به گوشه چشم نچسبیده و می تواند وارد چشم شده و موجب آبریزش و اذیت چشم شود.

کشیدن خط چشم با سایه چشم می تواند برای آرایش هایی که می خواهید کمی ساده تر باشد استفاده کنید این نوع آرایش برای نور روز مناسب می باشند. البته همانطور که می دانید سایه چشم محدودیت رنگی نداشته و می توانید از انواع و اقسام مختلف آن استفاده نمایید. می توانید حتی با استفاده از یک قلموی ساده سایه چشم را برای پر کردن اشتباهات خط چشمی که قبلاً با مداد و … کشیده اید استفاده نمایید.

سایه چشم به جای خط چشم

سایه چشم به جای خط چشم

ویژگی های مثبت:

رنگ های متفاوت.

استفاده آسان.

ویژگی های منفی:

نمی توان آن را در گوشه داخلی چشم استفاده نمود.

مانند بقیه خط چشم ها ماندگاری زیادی ندارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید...