راهکارهای آرایشی و مراقبتی موثر برای محو کردن کک و مک

راهکارهای آرایشی و مراقبتی موثر برای محو کردن کک و مک

راهکارهای آرایشی و مراقبتی موثر برای محو کردن کک و مک

هر چند وجود کک و مک در صورت ،ظاهر بانمکی دارد، اما شاید از دید تعدادی از افراد ،چندان خوشایند و زیبا به نظر نرسد و حتی گاهی در برخی انواع پوست، ممکن است آن را مسن تر ، رنگ پریده و کسل جلوه دهد.
در اینجا نکاتی را برای کمرنگ کردن و پوشاندن این کک و مک ها پیشنهاد خواهیم کرد.
بهترین دوست برای چنین پوستی، ضد آفتابی با SPF بالای ۳۰ می باشد.
کک و مک ها معمولا در مجاورت آفتاب، بیشتر نمایان شده و استفاده از یک ضد آفتاب، با کیفیتی عالی و مناسب با نوع پوست شما، می تواند مانع از این کار شود.

dce8
نکاتی برای محو کردن کک و مک
یکی از موثرترین راه حل ها برای محو کک و مک از روی پوست، دو بار شستشوی روزانه پوست با شستشو دهنده ای است که اثر لایه برداری ملایمی هم داشته باشد.
پاک کننده ها یا شستشو دهنده هایی که حاوی اسید لاکتیک و دانه های ریز باشند، برای این پوست، ایده ال هستند.البته دقت کنید که این لایه بردار، علاوه بر ملایم بودن، دانه های زبر و خشنی نداشته باشد.
در ضمن، زیاده روی در این کار ، چربی های طبیعی و ضروری پوست را از بین برده و ممکن است موجب التهاب پوست و حتی بروز لک های پوستی شود.
برای حفاظت از پوست در برابر پیگمانتاسیون یا تغییر رنگ، ضد آفتاب با SPF بالای ۳۰ فراموش نکنید.
یکی از نکات ساده خانگی برای محو کردن کک و مک ها، استفاده از مخلوط عسل و آب لیمو بر روی کک و مک ها می باشد.
ترکیب آب ترب کوهی همراه با ماست هم نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.
میکرودرم ابریژن (Microdermabrasion)، یک روش غیر تهاجمی جهت لایه برداری پوست می باشد.استفاده هفتگی از این روش،برای رفع کک و مک های صورت، راه حلی فوق العاده موثر محسوب می شود.اینکار، به روشن شدن و محو کک و مک ها و داشتن پوستی صاف، نرم و زیبا کمک شایانی می کند.
یکی دیگر از مزایای استفاده منظم از میکرودرم ابریژن،رفع خطوط ریز و چروک های صورت،جای سوختگی، جوش و آکنه … می باشد.(در مقالات بعدی مه شو، بیشتر به کاربردهای میکرودرم ابریژن خواهیم پرداخت.)
با مشورت متخصص پوست، می توانید از یک کرم روشن کننده ،حاوی هیدروکینون Hydroquinone و رتینوئید Retinoid ، به منظور تقویت و افزایش تولید سلولهای جدید پوست و کمک به روشن شدن کک و مک ها استفاده نمایید.
در ضمن با مشورت پزشک، می توانید کرم هایی که به منظور روشن تر کردن کک و مک ها فرموله شده اند را نیز امتحان نمایید.
محو کردن کک و مک با زیرسازی آرایشی
با آرایش نیز می توان تا حد زیادی، کک و مک ها پوشش داد.برای اینکار، به کانسیلری که دو دوجه روشن تر از رنگ پوستتان باشد، نیاز خوهید داشت .کانسیلر با پایه زرد، بهتر از پایه صورتی آن می باشد، چرا که کک و مک ها بهتر پوشش داده و از دید پنهان می سازد.
با نوک انگشت یا برسی مخصوص، روی کک و مک ها را به آرامی با این کانسیلر پوشش دهید.سعی کنید به جای مالیدن کانسیلر، آنرا به ملایمت روی کک و مک ها پخش نمایید.در این مرحله از فوندیشنی مناسب پوست خود استفاده کرده و به خوبی آن را با کانسیلر ادغام کنید، طوریکه پوست حالت صاف و یکنواختی پیدا کند.درنهایت با کمی پودر نرم و سبک، روی آن را کاملا پوشش دهید.
برای داشتن پوششی صاف و یکنواخت و بی عیب و نقص، از پودرنیمه شفاف یا مات و با پایه زرد، برای این منظوربهره ببرید.
این راهکارها، تا حد زیادی کک و مک ها را محو خواهند کرد.
تا جایی که امکان دارد، از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید اجتناب کرده و از یک کرم موضعی حاوی رتینوئید یا هیدروکینون، برای روشن تر شدن کک و مک ها استفاده نمایید.
در ضمن ، همواره مراقب پوست خود باشید و ضد آفتاب را هرگز فراموش نکنید.
شما حتی با کک و مک هم ، فوق العاده اید!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید...