نحوه انتخاب رنگ مو بخش اول

نحوه انتخاب رنگ مو بخش اول

نحوه انتخاب رنگ مو بخش اول

eb316403-92fc-4941-b7d3-3fc578bb947c

اگر بعد از دیدن موهای رنگ شده زیبای دوست یا فامیل تصمیم به رنگ کردن موی خود گرفته اید و می خواهید به اولین مغازه بروید و دقیقا همان رنگ را خریداری نمایید و موهایتان را بدست خود رنگ کنید. باید بدانید که ممکن است به نتیجه دلخواه خود نرسید و از داشتن این رنگ مو خوشحال نشوید. این اتفاق برای بسیاری از افراد می افتد و این سوال که “چرا این اتفاق افتاده؟” در ذهن تمامی آن ها جای گرفته.

انتخاب یک رنگ مو ایده آل به سادگی خرید رنگ موی پیشنهادی دیگران نسبت به محصولی که خودشان قبلا استفاده کرده اند، نیست. بلکه بسیاری از عناصر در این انتخاب باید دخیل باشند. مانند رنگ پوست، رنگ چشم و رنگ موی طبیعی یا رنگ مویی که قبلاً استفاده کرده اید و آثار آن بر روی موهایتان می باشد. در نظر گرفتن این عناصر کمک بسیاری به شما در انتخاب رنگ موی رویایی شما خواهند داشت.

آیا شما جزو گروه رنگی گرم هستید و یا سرد؟

اولین و مهم ترین مسأله در پیدا کردن رنگ موی دلخواه، پیدا کردن گروه رنگی شماست. چرا این مسأله مهم است؟…می توانید به این قضیه مانند انتخاب یک رنگ سایه آرایشی اشتباه ، برای صورتتان بنگرید. همانگونه که رنگ آرایشی بد روی صورت و چهره شما تأثیر منفی می گذارد رنگ موی اشتباه نیز ممکن است رنگ صورتتان را نارنجی و یا خاکستری نشان دهد. این رنگ های اشتباه متضاد رنگ طبیعی صورتتان می باشد. پس برای انتخاب مناسب باید تن رنگ صورتتان را در نظر بگیرید تا این رنگ مو،جلوه صورتتان را بیشتر کند، نه اینکه زیباییش را خدشه دار سازد.

گروه رنگی سرد:

اگر دو حالت و یا بیشتر از گزینه های زیر در مورد شما صدق می کند، شما جزو گروه سرد می باشید.

da159cec-cd6f-4952-bafd-2a3869462666

رنگ چشم و چهره

رنگ چشم:

قهوه ای تیره یا قهوه ای مشکی

خاکستری آبی یا آبی تیره

فندقی با رگه های سفید، خاکستری یا آبی

۷c8ddcc0-d144-4b98-8c4d-e71b433bf31e

نحوه تشخیص رنگ پوست

رنگ پوست:

قهوه ای بسیار تیره

سبزه واقعی (مثل آسیایی ها و لاتین ها)

معمولی و بدون رنگ در گونه ها

معمولی با رنگ صورتی کمرنگ در گونه ها

معمولی با تن پس زمینه طلایی

رنگ پریده و بدون رنگ در گونه ها

رنگ پریده با تن پس زمینه صورتی

قهوه ای یا مسی (حتی اگر با برنزه کردن پوست به این رنگ رسیده اید)

رنگ طبیعی موها:

مشکی آبی

قهوه ای تیره (مثل قهوه تیره)

قهوه ای دودی معمولی

قهوه ای طلایی معمولی

بلوند پوست پیازی

جوگندمی (موهای سفید و سیاه)

سفید

یک راه دیگر برای تشخیص گروه رنگی این است که به رنگ لباس هایتان دقت کنید. گروه رنگی سرد معمولا در لباس هایی با تن رنگی گوهر بهتر به نظر می آیند. رنگ هایی مثل: آبی، سبز، بنفش، سبز-آبی، بنفش قرمز تیره، و قرمز هایی با پایه آبی.

رنگ موهایی که گروه رنگی سرد باید از آن پرهیز نمایند:

کسانی که به طور طبیعی در گروه رنگی سرد قرار می گیرند بهتر است از انتخاب تن رنگ های طلایی، زرد، قرمز و مسی برای موهای خود، پرهیز نمایند. این رنگ های گرم باعث می شود چهره این افراد زرد یا سفید رنگ پریده مریض نشان داده شود.

رنگ موهایی که برای گروه رنگ سرد عالی می باشد:

سایه رنگ هایی که برای گروه رنگ سرد عالی هستند شامل رنگ مشکی براق پر کلاغی ، رنگ دودی قهوه ای سرد، بلوند سرد از سایه های رنگ قهوه ای سمور گرفته تا رنگ طلای سفید (پلاتین) و سفید یخی. هایلایت ها بهتر است گندمی، عسلی، قهوه ای دودی یا سایه های دودی باشند. هنگام انتخاب رنگ مو از پایه های خنثی، دودی و بژ استفاده نمایید. شما از آن دسته افرادی هستید که می توانید از رنگ موهای فانتزی مثل قرمز ماتیکی، قرمز تیره، ارغوانی روشن و بنفش استفاده  نمایید.

گروه رنگی گرم:

اگر دو حالت و یا بیشتر از گزینه های زیر در مورد شما صدق می کند، شما جزو گروه گرم می باشید.

رنگ چشم و چهره

رنگ چشم:

قهوه ای عسلی

سبز، سبز آبی یا فیروزه ای

فندقی با رگه های عسلی یا قهوه ای

نحوه تشخیص رنگ پوست

رنگ پوست:

قهوه ای با تن پس زمینه صورتی

قهوه ای با تن پس زمینه طلایی

رنگ پریده با تن پس زمینه هلویی یا طلایی

کک و مکی

گلگون

رنگ طبیعی موها:

قهوه ای تیره با هایلایت طلایی یا قرمز

قرمز

بلوند توت فرنگی (موی طلایی که ته رنگ کم قرمز دارد)

خاکستری با ته مایه بلوند زرد

بلوند طلایی طبیعی

یک راه دیگر برای تشخیص گروه رنگی این است که به رنگ لباس هایتان دقت کنید. گروه رنگی گرم در لباس های با تن رنگی خاکی بهتر به نظر می آیند. رنگ هایی مثل: زرد، نارنجی، قهوه ای، زرد مایل به سبز(لیمویی)، قرمز هایی با پایه نارنجی.

رنگ موهایی که گروه رنگی گرم باید از آن پرهیز نمایند:

شما بهتر است از رنگ های آبی، بنفش، بژ و رنگ موهای بر پایه دودی که باعث می شوند رنگ پوستتان خسته و لطمه خورده به نظر بیاید پرهیز نمایید.

رنگ موهایی که برای گروه رنگ گرم عالی می باشد:

رنگ موهای قهوه ای تیره و گرم، بلوطی، قهوه ای طلایی غنی و قهوه ای قرمز، طلایی گرم و هایلایت های قرمز، و سایه های بلوند طلایی برای شما بسیار برازنده و عالی می باشند. هایلایت کردن موها بهترین راه برای افزودن تن گرم به موهایتان است.مانند هایلایت هایی با سایه های بلوند طلایی، رگه های مسی، قهوه ای طلایی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید...