نقش رنگ چشم در آرایش

نقش رنگ چشم در آرایش

نقش رنگ چشم در آرایش

بیایید در مورد رنگ ها صحبت کنیم. ازآنجایی که آرایش کردن یک مسأله شخصی بوده، هیچ قانونی در این مورد وجود ندارد. هر فرد باید طبق سلیقه خود باید به این موضوع پی ببرد که با چه نوع آرایشی،درکل احساس اعتماد به نفس و زیبایی به او دست می دهد. اما نکات و ترفند هایی وجود دارد که می تواند باعث شود رنگ و ویژگی های طبیعی صورت، پوست، مو و چشم شما بهتر به نظر آیند.
یکی از ترفند ها این است که: رنگ های انتخابی برای آرایش چشم می تواند رنگ طبیعی چشمان شما را بهتر نمایش دهد. اینجاست که بحث دایره رنگ به میان می آید. دایره رنگ سالهای متمادیست که برای موارد مختلفی از جمله آرایش، مد، دکوراسیون منزل یا حتی برای طراحی منظره به کار می رود.
qqqq
ایده دایره رنگ این است که رنگ های متضاد زیبا به می آیند، این بدین معناست که اگر یک رنگ از دایره رنگ انتخاب کنیم (مهم نیست چه رنگی) رنگ متضاد آن است که جلوه اصلی را برای رنگ انتخابی به همراه دارد. اما با وجود سایه ها و تن های رنگی مختلف، نباید ترکیب دایره رنگ را خیلی جدی گرفت، مخصوصا برای آرایش.
به عنوان مثال: یک فرد با رنگ چشم خاص،مثلا فندقی را در نظر بگیرید. رنگ چشم این فرد در تاریکی شب، قهوه ای تر و در روشنایی روز، مخصوصا در روز های آفتابی سبز به نظر می آید. البته شاید رنگ چشم این فرد رگه هایی از رنگ عسلی را نیز در خود داشته باشد. ممکن است رنگ چشم شما نیز به این حالت باشد، مثلاً رنگ چشم آبی با رگه های سبز، یا چشم سبز با رگه های سبز آبی یا خردلی و غیره داشته باشید. این مساله که کدام یکی از رنگ ها در این چشم ها بیشتر به نظر می آیند کاملا به این بستگی دارد که چه سایه های رنگی را نسبت به این ویژگی چشم و یا طبق سلیقه خود انتخاب کرده اید.

ssd
رنگ های سایه مناسب برای رنگ چشم آبی
رنگ چشم آبی: علاوه بر رنگ آبی خالص، رنگ های چشم های آبی می توانند شامل مقدار جزئی از رنگ سبز، سبز آبی و یا حتی بنفش باشند. به همین دلیل در دایره رنگی پیشنهادی دامنه ی بیشتری از این سایه های رنگی را برای این رنگ چشم علامت زدیم. به رنگ های مخالف این تن های رنگی نگاه کنید، بهترین رنگ برای آرایش چشم ها که رنگ آبی را بیشتر نمایان می کنند، سایه های گرم قهوه ای، نارنجی- زرد (رنگ زردآلویی)،صورتی-خاکستری (رنگ ماهی آزاد) و طلایی می باشد.

ddfdf

رنگ های سایه مناسب برای رنگ چشم سبز
رنگ چشم سبز: علاوه بر رنگ سبز خالص، رنگ های چشم سبز می توانند شامل مقدار جزئی از تن های پس زمینه ی رنگ سبز آبی، عسلی و طلایی باشند. به رنگ های مخالف تن رنگی سبز نگاه کنید، بهترین رنگ برای آرایش چشم ها رنگ مسی، قهوه ای، قرمز و قرمز- بنفش تیره (رنگ آلویی) می باشد.

fgh
رنگ های سایه مناسب برای رنگ چشم فندقی
رنگ چشم فندقی: هیچ رنگ چشمی مانند رنگ فندقی پیچیده نیست زیرا چیزی به نام رنگ چشم فندقی خالص وجود ندارد. رنگ چشم فندقی همیشه تن های رنگی مختلفی را شامل می شوند که می توانند از رنگ قهوه ای تا سبز یا تا عسلی و تن های طلایی را شامل شوند. هنگامی که می خواهید تن رنگ طلایی / قهوه ای موجود در چشمتان را نمایان کنید می توانید ا ز سایه های رنگی بنفش ، قرمز- بنفش تیره (رنگ آلویی) استفاده نمایید. اگر می خواهید می خواهید چشمتان قهوه ای تر به نظر بیاید از سایه های چشم آبی …یا از هر دو رنگ )بنفش و آبی) استفاده نمایید.

ghgh
رنگ های سایه مناسب برای رنگ چشم قهوه ای
رنگ چشم قهوه ای: به خاطر رنگ های کمی که در دایره رنگ برای شما علامت زده شده، ناراحت نباشید. زیرا که شما به راستی در زمینه رنگ چشم بیشترین شانس را داشته اید زیرا می توانید از هر رنگ آرایشی که به شما می آید استفاده نمایید. ولی رنگ های آبی و بنفش جذاب ترین و زیباترین سایه ها برای شما می باشند اما شما می توانید هر رنگ دیگری را به همان زیبایی استفاده نمایید.
نکته: به یاد داشته باشید که موارد بالا صرفاً یک راهنما برای این که رنگ طبیعی چشمانتان بیشتر نمایان شود، است. این بدین معنا نمی باشد که نمی توانید چیزی جز سایه های رنگی علامت خورده استفاده نمایید.به یاد داشته باشید هیچ قانونی در این زمینه نیست و می توانید از هر رنگی که دوست دارید برای آرایش استفاده نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید...