چگونه دست های نرمی داشته باشید

چگونه دست های نرمی داشته باشید

چگونه دست های نرمی داشته باشید

چگونه دست های نرمی داشته باشید

برای داشتن دست هایی نرم و لطیف باید از پوست دست های خود مراقبت کنید همانند پوست صورت خود .

جهت نرم و سفید کردن دست ، مقداری عسل و آب لیموی ترش را مخلوط کرده و به مدت 15 الی 20 دقیقه روی دست های خود بمالید و سپس بشویید .

جهت نرم کردن دست های خشک و تیره می توان از مخلوط کردن  آب پرتقال و عسل استفاده کرد.

برای رفع ترک دست ، روزانه یک یا دو بار گلاب به دستتان بمالید و بگذارید خشک شود.

جهت نرم کردن دست های زبر و خشن 2 عدد زرده ی تخم مرغ را با 2 قاشق چای خوری روغن بادام شیرین به همراه یک قاشق گلاب ، با هم مخلوط کرده و دست ها را با آن آغشته نمایید و یک دستکش نخی بپوشید و پس از چند ساعت بشویید .

جهت نرم کردن پوست دست های حساس 2 قاشق غذاخوری گلیسیرین را با 2 قاشق غذاخوری پودر جوانه ی گندم و 1 قاشق غذاخوری گلاب مخلوط کرده و به صورت خمیری نرم در آورید ، سپس مخلوط را در ظرف در دار بریزید و روزی یک مرتبه به دستان خود بمالید.

چگونه دست های نرمی داشته باشید

چگونه دست های نرمی داشته باشید

3/1 فنجان گلیسیرین ، 3/1 فنجان روغن زیتون ، یک قاشق سوپ خوری آبلیمو ویک قاشق سوپ خوری روغن بادام را با یکدیگر مخلوط کرده ، در شیشه ای در بسته نگهداری کنید و هرشب با پنبه به پوست دست خود بمالید. قابل ذکر است که این محلول را نمی توان مدت زیادی نگهداری کرد. اگر روی دست های شما قرمز ، خشک و ملتهب و ترک خورده است ، کمی گلیسیرین و به اندازه 3/1گلیسیرین ، آب لیمو را در شیشه ای ریخته ، تکان دهید و 2 یا 3 با در روز و شب با پنبه روی دست بمالید . پس از مدت کوتاهی از نرمی و لطافت دست های خود حیرت زده خواهید شد.

یکی دیگر از مخلوط هایی که پوست دست ها را نرم و لطیف می سازد ، مخلوط گلیسرین ، آب گوجه فرنگی تازه و کمی نمک است. روش دیگر قرار دادن دست ، در آرد جو است . به این ترتیب که دست را در یک کاسه محتوی آرد جو قرار داده ، به آرامی ماساژ دهید. سپس با آب سرد بشویید و کرم بمالید . بعد از چند دقیقه دوباره روی دست ها کرم بمالید . این کار سلول های مرده پوست که ایجاد خشکی کرده اند، را از بین می برد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید...