معطر کردن دهان

معطر کردن دهان

معطر کردن دهان

محققان اکیدآ توصیه می کنند از دهانشویه های تجاری، آبنبات های طعم دار و آدامس های خوشبو کننده، برای معطر کردن دهان استفاده نکنید بوی نا مطبوع دهان ، نه تنها آزار دهنده است ، بلکه می تواند بیانگر علائم اولیه ای از یک بیماری خاص و یا بروز بیماری های مختلف دهانی باشد.

بسیاری از ما در تنفس صبحگاهی، فرایند ناخوشایند بوی نا مطبوع دهان را در خود و سایرین تجربه کرده ایم. تخمین زده می شود که 14-25 ٪ آمریکایی ها از بوی نامطبوع دهان به صورت مزمن در طول روز رنج می برند. استفاده از گیاهان طبیعی یک روش بسیار ایمن وسالمتر برای رفع بوی ناخوشایند دهان را فراهم می آورد. عامل بوی نا مطلوب دهان را می توان ناشی از بیماری های گوناگون از جمله یبوست ، دیابت ، ناراحتی های کبدی مرتبط دانست، اما علل بیشتر بوی دهان، به بهداشت دهان و دندان باز می گردد.

شایع ترین علل که سبب ایجاد بوی ناراحت کننده دهان می شوند عبارتند از :
* بیماری های لثه
*عدم هیدراتاسیون(خشک شدن دهان)
* PH اسیدی بزاق دهان
*خوردن غذاهای تند (پیاز / سیر)
*وجود بیش از حد باکتری های دهانی.

فرد باید با در نظر گرفتن هر یک از این عوامل موثر در بروز بوی نا مطبوع دهان، متناسب با آن، برای بر طرف ساختن این عارضه اقدام نماید.

بیشترین محصولات خوشبو کننده دهانی مورد استفاده عبارتند از :
• دهان شویه
• آدامس خوشبوکننده
• قرص های نعناع
این محصولات به طور گسترده در تلویزیون و در فروشگاه های مواد غذایی در قالب دارو تبلیغ و به بازار عرضه می شوند. گرچه تمام این مواد، در توانایی حذف بوی نا مطبوع دهان در کوتاه مدت ، موثرند اما حاوی ترکیبات سمی و غیر متعارف می باشند که می تواند به مرور زمان، دهان را تحت عفونت های مزمن قرار دهد.

دهان شویه یکی از محصولات بهداشتی است که به طور گسترده برای رعایت بهداشت فردی استفاده می شود. در حال حاضر اکثر مصرف کنندگان از سموم شیمیایی موجود در این دهان شویه ها بی اطلاع هستند. محصولات دهانشویه حاوی 26 ٪ اتانول است ، که بیش از یک لیوان شراب است. دانشمندان نشان داده اند که مصرف الکل در دهان شویه برای حذف بوی دهان، منجر به تولید ماده فوق العاده سرطان زای استالدهید (acetylaldehyde )خواهد شد. بر اساس پژوهش های گوناگون محققان، استعمال مفرط (استفاده دائم) دهان شویه ها، با عفونت باکتری های دهانی ، پوسیدگی دندان و سرطان دهان ارتباط دارد. الکل موجود در دهان شویه ها عامل خشکی دهان شناخته شده است و این وضعیت، شرایط را برای افزایش و رشد باکتری ها فراهم می آورد. یکی دیگر از خواص الکل ویژگی حلالیت آن است که می تواند دندان های پر کرده را در خود حل کند.

قرار گرفتن دهان در معرض بخار جیوه ناشی از انحلال آمالگام دندان پر شده، موجب می شود تا فتالات افزایش یابد که خود عاملی سرطان زاست. علاوه بر این ، الکل رنگ دندان ها را تغییر و موجب آسیب مینای دندان شده، همچنین، محیطی مطلوب را برای رشد باکتری ها فراهم کرده و پوسیدگی دندان ها را سرعت می بخشد.

بسیاری از افراد نیز با استفاده از آدامس های بدون قند و آب نبات های طعم دار، خصوصآ طعم نعناع می خواهند، بوی دهان خود را بهبود بخشیده و باز دم خود را معطر سازند. متاسفانه ، ساخت و تولید این نوع از آدامس ها و آبنبات ها با مواد نگهدارنده و طعم دهنده های مصنوعی صورت می گیرد که هر دو نوروتوکسیک و سرطان زا هستند. هر نوع طعم دهنده نعناع و یا خوشبو کننده آن، شامل stevia یا xylitol و یا ترکیبی از هر دو نوع می باشد. اکیدآ توصیه شده از این محصولات، برای بهبود وضعیت بوی دهان استفاده نکنید.

راه های طبیعی برای حفاظت از بهداشت دهان و همچنین خلاص شدن از بوی ناخوشایند دهان عبارتند از:
• نوشیدن زیاد آب
• تناول یک رژیم غذایی کم قند
• خوردن لیمو ترش در حین غذا
• استفاده از گیاهان خوشبو کننده

گیاهان معطر کننده دهان: رازیانه، شوید، نعناع، جعفری، میخک.
برخی از گیاهان طبیعی معطر حاوی مواد مغذی است که محتویات بزاق را قلیایی کرده، بوی دهان را حذف ، و در تنفس بازدم را بهبود می بخشند.
این گیاهان نیز می تواند مجموعه ای از آنتی اکسیدان ها ، مواد معدنی ، الکترولیت ها ، و کلروفیل را به بدن اضافه کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید...