آرایش مناسب برای خانم های عینکی

آرایش مناسب برای خانم های عینکی

آرایش مناسب برای خانم های عینکی

آرایش چشم یکی از مهم ترین قسمت های آرایش صورت، علی الخصوص برای خانم های عینکی است. اگر فكر می‌كنید آرایش چشم برای یك عینكی وقت تلف كردن است باید این را بدانید كه با یك آرایش جزئی چشم شما از پشت عینك بیشتر جلوه می‌کند. فقط باید نكات آرایشی و میزان آرایشی را كه باید بكنید تا با عینك‌تان هماهنگ شود را بدانید. پس این مقاله را از دست ندهید تا با نکته های مهم آرایشی مخصوص آرایش چشم خانم های عینکی آشنا شوید.

از کانسیلر استفاده کنید

اگر زیر چشم‌هایتان پف یا هاله سیاهرنگی ایجاد شده، می توانید از كانسیلر برای محو كردن آن ها استفاده كنید. كانسیلر در افراد عینكی كاربرد بیشتری دارد؛ چرا که استفاده مداوم از عینك، در زیر چشم سایه ایجاد می‌كند و محوكننده‌ های روشن كه نور اضافی را منعكس می‌كنند، در ‌از بین بردن این سایه موثر خواهند بود.

استفاده از خط چشم

– می توانید از خط چشم استفاده کنید. دقت داشته باشید که اگر عینک شما قاب ضخیمی داشته باشد، خط چشمتان هم باید مانند آن ضخیم باشد. این نکته‌ای است که باید رعایت کنید. پس هر چه قاب ضخیم‌تر، خط چشم هم ضخیم‌تر!

همین نکته را باید در مورد عینک‌های با قاب باریک هم در نظر گرفت. اگر قاب عینک شما باریک است، هم خط چشمتان را نیز باریک بکشید.

– نکته دیگری که دارندگان عینک می‌توانید از آن استفاده کنند، استفاده از خط چشم کشیده می باشد. با کمی کشیدن آن در کنار پلک بالا یا پلک پایین، می‌توانید چشمان خود را بهتر نشان دهید.

آرایش چشم مخصوص چشم های دوربین یا نزدیك بین
– اگر چشمان‌تان دوربین است و شماره چشم‌تان بالاست، باید بدانید كه چشم‌ ها پشت عدسی‌ های این عینك‌ ها درشت ‌تر به نظر می‌ رسند. پس بهتر است برای آرایش كردن چشم، از سایه‌های تیره‌ تر در اطراف چشم‌ها استفاده كنید تا آن ها را كوچك‌ تر نشان دهد.

– اگر شماره چشم‌هایتان پایین است و از عینك نزدیك‌بین استفاده می‌كنید، چشم‌هایتان پشت عینك كوچك‌ تر نشان داده می‌شود. برای این كه آن ها را درشت‌ تر نشان دهید، بهتر است كه در بالای چشم از خط چشم استفاده كرده و پشت پلك را با سایه ‌های روشن ‌تر بپوشانید تا چشمتان بزرگتر به نظر برسد. همچنین می‌توانید گوشه داخلی چشم را روشن‌تر كنید.

به ابرو هایتان شکل بدهید

می‌توانید ابروهایتان را با مداد پررنگ کنید تا مرز آنها مشخص شود.  می توانید از مداد های ابرو بار رنگ بندی های مختلف مثل ایزادورا، آمیتیس، بیو و یا کالاس استفاده کنید. ابروهایتان را متناسب با فرم صورت و عینک، آرایش کنید. فراموش نکنید که ابروها باید دیده شوند و عینک نباید روی آن ها را بپوشاند.

آرایش لب ها بسیار مهم است.

از رنگ های زنده استفاده کنید. رنگ هایی مانند سرخابی و بنفش بهترین انتخاب برای خانم های عینکی است. لازم است به این نکته توجه کنید که عینک از توجه به لب های شما می کاهد، به همین دلیل سعی کنید با تکنیک های آرایشی نگاه دیگران را به نقطه دیگری در صورتتان هدایت کنید. بهتر است از رنگ های تند استفاده نمایید.

.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو کنید...